• WSPARCIE DLA ZAAWANSOWANYCH BADAŃ NAUKOWYCH

  • APARATURA POMIAROWA I KONTROLNA DLA ROZWOJU TECHNOLOGII JUTRA

  • ELEKTRONIKA, CZYSTA ENERGIA, NANOTECHNOLOGIA OD LABORATORIUM PO PRZESTRZEŃ KOSMICZNĄ

  • 1
  • 2
  • 3

Akcesoria kriogeniczne

Przewody kriogeniczne   Kable kriogeniczne   Luty

 

Stosowane w celu zminimalizowania przeniku ciepła do czujnika i systemu kriogenicznego, drut kriogeniczny ma znacznie niższą przewodność cieplną (i wyższą rezystancję elektryczną) niż drut miedziany. Najbardziej rozpowszechnionym typem drutu kriogenicznego jest brąz fosforowy. Ten przewód jest dostępny w konfiguracjach jedno-, dwu- i czteroprzewodowych. Konfiguracje czteroprzewodowe są dostępne jako Quad-twist™ (dwie skręcone pary) lub Quad-lead™ (wstążka). Średnica drutu wynosi 32 lub 36AWG, z poliimidem lub polichlorkiem winylu (Formvar®) używanym do izolacji przewodów. Inne powszechne kriogeniczne druty obejmują manganinę, drut grzałki nichrom i ciężki drut miedziany HD-30.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

 

 

Dla sygnałów o wysokiej częstotliwości, dostarczamy różne kable koncentryczne: ultra-miniaturowe kable koncentryczne i półsztywne współosiowe z przewodem środkowym ze stali nierdzewnej.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

 

 

Najczęściej stosowanymi połączeniami elektrycznymi są złącza lutowane. Lutownica może być również używana do instalowania różnych czujników, aby poprawić termiczne odprowadzanie ciepła. Typowe luty to stopy indu i  cyny z ołowiem w proporcji 90/10. Lut indowy jest używany do różnych zastosowań, w tym do montażu czujników w celu zapewnienia doskonałego kontaktu termicznego z próbką. Lut cynowo-ołowiowy stosowany jest w aplikacjach wymagających wyższej temperatury (punkt likwidus 575 K i punkt solidus 458 K). Lut Ostalloy® 158 jest stosowany jako uszczelnienie do demontowalnych puszek próżniowych i przepustów elektrycznych w systemach kriogenicznych.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

         
Epoksydy   Smary   Lakiery

 

Epoksydy służą do instalowania i mocowania czujników, zapewniając jednocześnie kontakt termiczny i izolację elektryczną z próbką. Żywica epoksydowa może być również stosowana do mocowania mechanicznego i połączeń. Stycast® 2850FT to czarna żywica epoksydowa o współczynniku rozszerzalności cieplnej dopasowanym do miedzi. Wypełniona srebrem żywica epoksydowa przewodząca niskie temperatury zapewnia doskonałą wytrzymałość wraz z przewodnością elektryczną i cieplną.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

 

 

Smary termiczne służą do instalowania i mocowania czujników, zapewniając jednocześnie kontakt termiczny i izolację elektryczną z próbką. Smary Apiezon N i Apiezon H są odpowiednie do polepszenia kontaktu termicznego, szczególnie w przypadku czujników umieszczonych w zagłębieniach. Apiezon N jest przeznaczony do zastosowań niskotemperaturowych, a H do wysokich temperatur.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

 

 

Najpopularniejszym lakierem do instalacji kriogenicznych jest lakier VGE-7031. Ma dobrą odporność chemiczną, wiąże się z różnorodnymi materiałami i ma krótki czas klejenia.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

         
Pozostałe akcesoria kriogeniczne    

 

Dostarczamy również tuleje do radiatora, radiatory z tlenku berylu i czteroprzewodowe uchwyty na próbkę. Dostępne są także podgrzewacze kasetowe i próżniowe produkty przejściowe.  

 

WIĘCEJ INFORMACJI